Oryginalne zagranie na USDCAD

0
600

Poniżej prezentuję trochę nietypowe zagranie na Kanadyjczyku. Wyróżniającym elementem jest timing, a właściwie godzina wejścia na rynek, która wykraczała poza nasz typowy plan tradingowy. Krótka pozycja zajęta po godzinie 19-tej, podyktowana była wyczekiwanym układem w strefie oporu ZZB. Wejście nieco poniżej współczynnika 50% z założeniem klasycznej formacji podwójnego szczytu. Po fakcie widzimy, że idea była jak najbardziej słuszna, jednak obowiązkiem było tutaj zabezpieczenie zagrania nieco ponad mierzeniem 50%, aby “nie wypaść” z rynku w przypadku pełnego zaksięgowania 50-tki.

Oryginalne zagranie na USDCAD

USDCAD H1

źródło: XTB

Dość częstym motywem do wyjścia z pozycji są dla nas współczynniki Fibonacciego. Tym razem korzystamy z mierzenia poniedziałkowej fali wzrostowej i małego phi = (61,8%). Zlecenie take-profit powędrowało automatycznie po wejściu w rynek na zakładany poziom możliwego popytu ~ 1,3235. Z shorta udaje się zebrać 45 pipsów co było miły otwarciem środowej sesji, gdyż większość ruchu miała miejsce podczas sesji azjatyckiej z odpowiednim zabezpieczeniem transakcji. 

Oryginalne zagranie na USDCAD

USDCAD M30

źródło: XTB


Oryginalne zagranie na USDCAD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułRozegranie korekty nieregularnej na rynku FOREX
Następny artykułDane makro 31.01.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.