Początek roku na EURUSD

0
588

Jedną z pierwszym transakcji w nowym roku, było zagranie na głównej parze walutowej. Wejście na rynek nastąpiło nieco przed otwarciem sesji amerykańskiej, ponieważ pojawiła się już zadowalająca dynamika na oczekiwanych poziomach. Interesowała nas lokalna strefa ZZB przy współczynniku 50% (1,1343) z dopuszczalnym pogłębieniem korekty w okolice 61,8%.

Początek roku na EURUSD

EURUSD M15

źródło: XTB

Co ciekawe target na wyjście z długiej pozycji również zależny był od położenia współczynnika 50%, w tym wypadku na połowie fali spadkowej. Pomimo realizacji przez rynek dużo wyższych poziomów, księgujemy nasz target i w żaden sposób nie odnosimy się negatywnie do zagrania, ponieważ scenariusz został wypełniony w 100%.

Początek roku na EURUSD

EURUSD M15

źródło: XTB


Początek roku na EURUSD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułPowtarzające się schematy na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułDane makro 09.01.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.