Po powrocie z przedłużonego weekendu inwestorów z Niemiec, doczekaliśmy się lekko niespodziewanej i sporej wyprzedaży. Główny indeks giełdy w Stuttgarcie stracił ponad 1% i była to największa wyprzedaż od prawie miesiąca. Za sprawą takich wydarzeń może stać obawa przed bardziej jastrzębią retoryką prezesa ECB Mario Draghiego na czwartkowym posiedzeniu banku. Co prawda na ostatnich konferencjach prasowych przekaz Europejskiego Banku Centralnego wyraźnie tonował oczekiwania wcześniejszej zmiany polityki monetarnej to ewentualna zmiana retoryki w pierwszej reakcji uderzyłaby w rynki akcyjne w Europie. Świadczy o tym także wzrost EURUSD, który znajduje się coraz bliżej okrągłego poziomu 1,13 i może go osiągnąć jeszcze przed czwartkową konferencją. Na daxie mamy przestrzeń do korekty na 12500 pkt, a w następnej kolejności poziom 12100 pkt wyznaczony przez lukę cenową z końca kwietnia.
DAX interwał H4
Patrząc na rynek dolara, ciągle mamy w pamięci dane o zatrudnieniu w USA, do których ciekawym uzupełnieniem były dzisiejsze wskazania JOLT na temat utworzonych etatów. Odczyt pozytywnie zaskoczył i udowodnił, że to nie podaż stoi za ostatnim bardzo kiepskim wynikiem NFP.
Na wartości wobec większości walut zyskiwał dziś dolar australijski ze względu na optymistyczne prognozy ekonomiczne dla gospodarki na posiedzeniu RBA. Ciekawie kształtują się też notowania drugiej waluty z Antypodów, a mianowicie dolara nowozelandzkiego. Pozytywne wartości ostatnich aukcji mleka przyniosły wzrosty cen i spowodowały, że NZD był wraz jenem najsilniejszą walutą w gronie G10.
AUDUSD interwał H4
Środowe kalendarium podobnie jak dziś praktycznie całkowicie puste, także obecne tendencje mogą być kontynuowane, nie należy jednak spodziewać się bardzo dużej zmienności, gdyż rynki będą czekały na wybory w Wielkiej Brytanii oraz posiedzenie ECB.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.