Podwójne rozegranie shorta na GBPUSD

0
577

Poniżej prezentuję układ na GBPUSD, który rozegraliśmy dwukrotnie podczas środowego popołudnia. Motywem przewodnim było mierzenie FE100 oparte na korekcie pędzącej. Z uwagi na proporcje długości korekta-impuls-korekta, technicznie powstała nam klasyczna formacja podwójnego szczytu, co było dodatkowym potwierdzeniem.

Podwójne rozegranie shorta na GBPUSD

GBPUSD M15

źródło: XTB

Wejście w pierwszego shorta nastąpiło nieco poniżej głównego targetu FE100, jednak jego szybka realizacja pozwoliły rozegrać schemat ponownie. Po zamknięciu świecy M15 o podażowej symbolice (spadająca gwiazda) nastąpiło drugie wejście w rynek na krótko. Z handlu na Kablu zbieramy poprzez sztywne take-profit 2 x 20 pipsów.

Podwójne rozegranie shorta na GBPUSD

GBPUSD M15

źródło: XTB


Podwójne rozegranie shorta na GBPUSD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułFOREX&KRYPTO TRADING – nauka na żywym rynku – każdy piątek z Fibonacci Team o 12:00
Następny artykułDane makro 03.12.2018
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.