Polska giełda pozostaje w lokalnym trendzie wzrostowym

0
375

Ogromna przecena

W połowie marca notowania WIG20 osiągnęły długoterminowe minimum. W obliczeniu globalnej paniki na rynkach finansowych związanej z pandemią, kurs wyrównał dno z kryzysu lat 2007-2009. Poziom wyceny indeksu 20-tu największych spółek osiągnął pułap 1240 punktów. Wcześniej tak niskie rejony widoczne było w roku 2003. Wyprzedaż od początku 2020 roku osiągnęła blisko 50% w bardzo szybkim tempie. Taki charakter rynku jest związany z paniką rynkową i dotyczy własnie okresów ucieczki inwestorów z ryzykownych aktywów.

Polska giełda pozostaje w lokalnym trendzie wzrostowym


WIG20 H4

źródło: xStation

Wybicie górą

Po ponad czterech miesiącach odrabiania strat kurs odrobił zdecydowaną większość wyprzedaży. Dzisiejsze szczyty zbliżają się do bariery 1900 punktów, co w odniesieniu do minimum w okolicy 1240 punktów jest poziomem bardzo pozytywnym. W ostatnim czasie nastąpiło wybicie z lokalnej formacji trójkąta, które potwierdziło dalszy trend wzrostowy. Obecnym targetem dla notowań jest poziom współczynnika Fibonacciego 61,8% po kursie 1970 punktów.

Poprzedni artykułTrading Fibonacciego na giełdzie
Następny artykułNiezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.