Pomysły na rozegranie euro i funta

0
157

Reakcja na poziom Fibo

W szerokiej perspektywie na parze GBPJPY trwa trend wzrostowy. Wzrostowe odbicie wygenerowane 24.01.2022 było reakcją na mierzenie 50% Fibo. Celem dla byków są lokalne maksima z początku roku w okolicach 157.70. Wcześniej te poziomy cenowe były księgowane w drugiej połowie października 2021.

Pomysły na rozegranie euro i funta

GBPJPY D1

Źródło: xStation

Równość korekt na GBPJPY

Przechodząc na interwał H4 widzimy, że trwający ruch wzrostowy respektuje podobny zakres korekt spadkowych (czerwone prostokąty). Z tej perspektywy wyzwaniem dla byków będzie mierzenie 61.8 ostatniego swingu wzrostowego (155.85-156.00). Jest to dodatkowo poziom ZZB oparty na biegunowości (wymienności funkcji). Reakcja na ten poziom oporu może być tylko korektą przed dalszymi wzrostami.

Pomysły na rozegranie euro i funta

GBPJPY H4

Źródło: xStation

Klaster Fibo na EURJPY

Na wykresie EURJPY cena zareagowała na symetrię korekt AB=CD w okolicach 129.28. Trwa konsolidacja pod tym poziomem. Nieco wyżej znajduje się ciekawy klaster mierzeń, na który składa się zniesienie 50%, wydłużenie 161.8 oparte na korekcie prostej oraz poziom ZZB. Warto obserwować reakcję ceny w tym obszarze w celu potwierdzenia setupu na spadki.

Pomysły na rozegranie euro i funta

EURJPY H4

Źródło: xStation

Poprzedni artykułNASDAQ zapowiada kolejne wzrosty?
Następny artykułCo dalej ze srebrem? Dwa sposoby rozegrania
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.