Popularny schemat na głównej parze walutowej

0
622

Przez ostatnie kilka dni na wykresie EURUSD trwa trend wzrostowy. Rynek z poziomu 1,1170 w czwartek 7 marca, wyznaczył dziś szczyt po kursie 1,1358. Obecnie zabrakło kilka pipsów do zaksięgowania strefy oporu na poziomie 1,1365 przy współczynniku wewnętrznym 78,6%. Strefę tą potwierdza wyraźna biegunowość wynikająca z poziomu wsparcia na przełomie lutego i marca.

Popularny schemat na głównej parze walutowej

EURUSD H1

źródło: xStation

Po godzinie 12 widoczny jest początek korekty spadkowej na parze walutowej EURUSD. Jeżeli kierunek południowy będzie kontynuowany, mamy wyznaczony scenariusz AB=CD w postaci korekty pędzącej. Pozwala to wskazać lokalne wsparcie po kursie (1,1314), a potwierdzenia strefy technicznej będzie szukać na formacjach świecowych z niższych interwałów. Ewentualne wybicie nowego high spowoduje aktualizację scenariusza.

Popularny schemat na głównej parze walutowej
5 (100%) 3
Poprzedni artykułKorzystanie z technik Fibonacciego w tradingu
Następny artykułPsychologia skutecznego tradingu – Steve Ward
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.