Poranna słabość amerykańskiego dolara. Kiedy może pojawić się zwrot?

0
132

Lokalny swing

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 95 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po okrągłym kursie 109,00. Po tym fakcie na rynku Ujka pojawił się wyraźny popyt. W piątkowe popołudnie notowania wyznaczyły lokalne high na wysokości 109,95.

Poranna słabość amerykańskiego dolara. Kiedy może pojawić się zwrot?

USDJPY M30

źródło: xStation

Wsparcie harmoniczne

Nowy tydzień otwiera się słabością amerykańskiej waluty. Poniedziałkowa sesja europejska potwierdza na tą chwilę kształtowaną korektę spadkową. Rynek zbliża się do wypełnienia struktury harmonicznej Leonarda. Wcześniej zaksięgowany został pułap współczynnika Fibonacciego 38,2%. Punkt D formacji znajduje się na wysokości cenowej 109,20 (78,6% fibo).

Poprzedni artykułZasięg korekcyjny na Bitcoinie
Następny artykułCzy przed nami kolejne wzrosty cen ropy naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.