Potencjalny zasięg wzrostów na ropie naftowej

0
111

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu  na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6,90  USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 71,90 USD. Po tym fakcie na rynku ropy naftowej  pojawiła się dość dynamiczna wyprzedaż. Kurs osiągnął low na wysokości 65 dolarów za baryłkę.

Potencjalny zasięg wzrostów na ropie naftowej

WTI H1

źródło: xStation

Głęboki opór

Sesja wtorkowa przynosi kontynuację z otwarcia tygodnia. Kurs WTI w dynamicznym tempie zbliża się do okrągłej bariery cenowej 70 dolarów za baryłkę.

W ramach scenariusz wzrostowego wyznaczamy potencjalny pułap zwrotu lub zapoczątkowania korekty spadkowej. Odnosimy się tutaj do głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Wyznaczony opór to poziom cenowy 70,40 USD.

Poprzedni artykułSilne wzrosty na kryptowalutach. Czy idziemy na nowe szczyty?
Następny artykułEuforia na amerykańskich indeksach giełdowych
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.