Poziom docelowy dla sprzedających ropę naftową

0
138

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2,15 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 68,50 USD. Po tym fakcie to strona popytowa zyskała przewagę na wykresie. Wzrosty utrzymywały się przez wtorkowe popołudnie oraz środową sesję azjatycką.

Poziom docelowy dla sprzedających ropę naftową

WTI M15

źródło: xStation

Pierwsze wsparcie

Podczas handlu na sesji europejskiej obserwujemy powolną korektę spadkową. Notowania zareagowały na opór w okolicy kursu 70,60 USD. W ramach obserwowanych spadków, wyznaczamy pierwszy target dla sprzedających. W tym celu dokonujemy pomiaru całego swingu wzrostowego. Wyznaczony poziom wsparcia odnosi się do pułapu mierzenia Fibonacciego 38,2% po cenie 69,80 USD za baryłkę.

Poprzedni artykułCzy Ethereum utrzyma ten trend wzrostowy?
Następny artykułScenariusz spadkowy na WTI. Wydłużenie Fibonacciego na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.