Poziom kierunkowy na głównej parze walutowej

0
597

Dość ciekawie wygląda wykresu głównej pary walutowej z ostatnich kilku tygodni. Amplituda dziennych wahań daleka jest jeszcze o magicznego poziomu 100 pipsów, jednak częste zwroty mają swoje techniczne uzasadnienie.

Poziom kierunkowy na głównej parze walutowej

EURUSD H1

źródło: xStation

Taka też jest zielona strefa wsparcia ~ 1,1320 oparta na mierzeniu FE100, a więc wyznaczona przez równość korekt. Poziom ten jest dziś po raz czwarty testowany przez rynek i przed południem nie udaje się go sforsować. Uznajemy go za punkt kierunkowy na kolejne sesje, ponieważ wyjście dołem zamyka scenariusz z układem harmonicznym Gartleya (78,6% po kursie 1,1425.).


Poziom kierunkowy na głównej parze walutowej
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułJak zwiększyć przewagę na rynku FOREX&KRYPTO? Każdy czwartek z Fibonacci Team o 12:00
Następny artykułMyśl dnia…
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.