Poznaj narzędzie – FiboManager

0
884

Prawdziwą zmorą Traderów aktywnie korzystających z mierzeń Fibonacciego jest mnogość poziomów oraz zbyt duża liczba współczynników „rozrzuconych” na wykresie. Skoro moim ulubionym pattern’em intraday’owym jest formacja harmoniczna Leonarda, to z całej bogatej palety współczynników fibo potrzebuje jedynie dwa mierzenia:

  • Punkt B, który powinien wypadać na poziomie 50%,
  • Punkt D – decyzyjny, który znajduje się na wysokości 78,6% względem początkowej fali.

Układ Leonarda na USDCAD ze wszystkimi zaznaczonymi poziomami wygląda następująco:

Poznaj narzędzie   FiboManager

Czy jest on błędnie zaznaczony? Oczywiście, że nie! Wśród początkujących inwestorów, którzy dopiero co zaczęli zajmować się formacjami harmonicznymi głównym problemem może okazać się zbyt duża liczba współczynników – nie wiedzą który wybrać, jak odpowiednio zinterpretować zachowanie ceny w momencie gdy „dotknie” ona danego poziomu.

Zawsze podczas naszych warsztatów powtarzamy najlepszy wg nas sposób nauki formacji harmonicznych:

Każdy układ harmoniczny rozegraj co najmniej 50 razy, aby wyrobić sobie zdanie na temat tego, czy ten setup jest dla Ciebie profitowy. 

Idąc dalej tym tokiem myślenia… skoro interesuje nas dany układ, to tak naprawdę najważniejsze dla nas powinny być dwa współczynniki, które definiują go na podstawie tego gdzie jest położony punkt B oraz D. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie cały proces związany z wyszukiwaniem określonego pattern’u, dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie na wykresie jedynie dwóch interesujących nas poziomów.

Poznaj narzędzie   FiboManager

Korzystając z narzędzia FiboManager mamy taką możliwość. Po bardzo prostej instalacji uruchamiamy narzędzie, które zdefiniowane jest jako wskaźnik na naszej platformie transakcyjnej MT4 i widoczne jest po lewej stronie w menu „Nawigator”.

Poznaj narzędzie   FiboManager

W czym może być pomocny FiboManager?

  • Definiuje nam punkty „B” oraz „D” w układach harmonicznych,
  • Pokazuje nam wybrane Clustry Fibonacciego (np. Poziomy DiNapolego),
  • Ułatwia nam przeprowadzenie badań i statystyk pod kątem sprawdzania względnej powtarzalności danego pattern’u.

Jeśli chcesz zobaczyć cały proces instalacji tego narzędzia krok po kroku, przyjdź koniecznie na najbliższy wtorkowy webinar, na którym pokażemy Ci w jaki sposób korzystamy z FiboManagera.

DOŁĄCZ DO GRONA TRADERÓW HARMONICZNYCH!