Pozytywna seria na indeksach giełdowych – Jakie poziomy może osiągnąć Dow Jones?

0
545

Panika

W drugiej połowie marca notowania indeksu Dow Jones osiągnęły dno na poziomie cenowym 18 000 punktów. Było to wynikiem paniki na światowych giełdach z uwagi na zamrożenie gospodarek. Wspomniane minimum było najniższym poziomem na US30 od około czterech lat. Patrząc na dynamikę spadków potwierdza się fakt, iż wyprzedaż jest zawsze bardziej dynamiczna na rynkach finansowych. 

Pozytywna seria na indeksach giełdowych   Jakie poziomy może osiągnąć Dow Jones?


US30 H4

źródło: xStation

Najbliższa zapora

Skala wyprzedaży osiągnęła blisko 40% w bardzo szybkim czasie. Nie możemy jednak mówić, że panika utrzymała się na wykresach przez dłuższy czas. Pierwsze sesje czerwca to handel na poziomach ponad 26 000 punktów. Prowadzimy również linię trendu wzrostowego, która była do tej pory precyzyjnie respektowana przez rynek. Najbliższą barierą podażową jest punkt D układu harmonicznego Leonarda. Zgodnie z założeniami poziom znajduje się na wysokości współczynnika Fibonacciego 78,6% po kursie 27 100 punktów.

Poprzedni artykułDane makro 05.06.2020 – Zmiana zatrudnienia, stopa bezrobocia
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Najważniejszy element Teorii Fal Elliott’a
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.