Prawda na temat tradingu – Analiza techniczna nie działa

0
2405

Wpis ten jest rodzajem podsumowania analizy (before/after). Oczywiście tytuł sam w sobie jest trochę kontrowersyjny, niemniej jednak ma skłonić czytelnika do głębszych refleksji na temat skuteczności analizy technicznej, a tak dokładnie jej szczególnego działu zwanego Harmonic Tradingiem

30 października na stronie FiboTeam opublikowana została analiza pt,,Podwójna harmonia na GBPUSD”

W analizie tej pisałem o tym, iż Kabel (GBPUSD) dociera do bardzo mocnej zapory popytowej oraz wypełnia dwa pro – wzrostowe układy.

Spójrzmy na zdjęcia wykonanych analiz:

  1. Pierwsze z nich przedstawia formacje stworzoną przez Łukasza Fijołka o nazwie FT-Pattern.

Prawda na temat tradingu   Analiza techniczna nie działa

2. Drugie z kolei ukazuje klasyczny układ o nazwie Crab

Prawda na temat tradingu   Analiza techniczna nie działa

Teraz omówmy jak walor ten zachował się po dotarciu do wyznaczanego obszaru. Od razu po zaksięgowaniu punktu ,,D” obu układów doszło do bardzo dużego wzrostu presji popytowej. Kabel przez kolejne dni konsekwentnie zwyżkował dając wynik ponad 340 pipsów.

Na załączonym zdj podaje także dwa rozgrywane TP. Pierwszy z nich wynikał z dotarcia do punktu ,,B” układu FT-Pattern, drugi z kolei wyznaczony był na podstawie korekty pędzącej wzmocnionej przez mierzenie Fibo 61,8%. Prawda na temat tradingu   Analiza techniczna nie działa

Podsumowując narzędzia Fibonacciego należą do jednych z niewielu technik, które potrafią z  wyprzedzeniem wskazać newralgiczne poziomy cenowe.

Ponadto cechuje je ogromna skuteczność przewyższająca 80% oraz bardzo duży stosunek zysku do ryzyka. (W omawianym przykładzie wynosił on 7 do 1).

Analiza techniczna działa 🙂