Ważnym momentem na USDPLN będzie wybicie górą punktu „B” z 7 kwietnia. Kolejnym przystankiem stanie się cluster Fibonacciego (niebieska elipsa na poniższym wykresie) składający się z dwóch mierzeń:
- FE100% – pomiar wyznacza możliwą korektą prostą AB=CD oraz
- 78,6% – punkt „D” formacji harmonicznej Gartleya.
USDPLN, wykres H4
Patrząc na ten instrument w pewnym w pewnym pomniejszeniu (na mniejszym interwale czasowym) widzimy, że ważna zapora popytowa wypada w rejonie 3,72 (czerwony prostokąt).
Oprócz historycznego dołka z 7 kwietnia z godziny 8:00 wypada tutaj wewnętrzne mierzenie 78,6%, które wyznacza lokalny układ harmoniczny Gartleya (niższego rzędu).
USDPLN, wykres H4
Zapamiętaj!
Układy geometryczne bardzo często pozwalają dołączyć do obecnie panującej tendencji na rynku.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.