Tendencja spadkowa na parze walutowej NZDUSD trwa dość długo. Rynek zbliża się do bardzo ciekawego obszaru, który może stanowić silną zaporę popytową. W okolicach okrągłego poziomu 0.69000 znajduje się zakończenie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej z D1 (AB=CD) oraz współczynnik 38.2%. Zielona strefa może być miejscem, gdzie nastąpi aktywacja popytu.
NZDUSD, interwał D1
W przypadku odreagowania w postaci wzrostów, rynek może wyhamować na wysokości kursu 0.70800. Warto zwrócić uwagę, że znajduje się tam zniesienie 23.6% oraz podstawa potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Ta struktura jest oznaczona czerwonymi prostokątami. Różowa strefa była w ostatnim czasie respektowana przez rynek, dlatego także tym razem traderzy mogą posiadać tam swoje zlecenia oczekujące, licząc na powstanie tzw. schodów cenowych.
Warto pamiętać, że przed testem opisanych wyżej potencjalnych miejsc odwrócenia, może powstać markowanie ceny (sztuczny popyt/sztuczna podaż), które będzie miało za zadanie wystraszyć niedoświadczonych traderów.
NZDUSD, interwał H1
Zapamiętaj!
Geometryczne korekty pędzące stanowią dobrą okazję inwestycyjną w silnych impulsach.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.