Przesadzona reakcja rynku po minutkach

0
456

Przesadzona reakcja rynku po minutkachOpublikowane o godzinie 20:00 minutki z ostatniego posiedzenia FOMC nie spełniły rynkowych oczekiwań, co widać po reakcji rynku. Ta jednak wydaje się być przesadzona, gdyż żadnej nowej znaczącej informacji minutki te nie wprowadziły. Być może zatem inwestorzy szukali jastrzębich sygnałów? Pewnie tak, chociaż z tymi FED będzie zwlekać, gdyż nie chce on powiązać zbyt wcześnie swojej decyzji, z którąś z konkretnych dat. Można zatem było spodziewać się, że jako czynniki ryzyka wymienione zostaną Chiny, konflikt na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, czy też Grecja. Również to, że widoczna musi być tendencja rosnąca w inflacji oraz poprawa innych wskaźników makroekonomicznych jest dość oczywista. Za wyprzedażą kryje się jednak jedno zdanie tzn.: „Wielu członków FED jest za utrzymaniem zerowych stóp przez jeszcze dłuższy czas z powodu ryzyka niskiej inflacji i innych”.

Przesadzona reakcja rynku po minutkach

Rysunek 1. Market Overview

W mojej ocenie jednak dzisiejsze minutki będą tylko powodem do korekty spadkowej na dolarze zwłaszcza w szerszym ujęciu (nie jest to jeszcze informacja radykalnie zmieniająca obraz z przed 3 tyg. kiedy to spotykał się FOMC).
W komentarzu także o bardzo dobrych danych z Wielkiej Brytanii, a także nieco rozczarowujących danych z Polski. Zapraszamy – tutaj.