Rynek ropy WTI kreśli prawdopodobnie szeroki układ oparty na korekcie prostej AB=CD. Projekcja punktu „D” potwierdzona jest dodatkowo wewnętrznym mierzeniem 61,8% oraz różową strefą zasady zmiany biegunów (czerwona ramka).
WSKAZÓWKA: zwróć uwagę na bliskie położenie FE100% oraz 61,8%
OIL WTI, interwał H1
Patrząc na ten sam instrument w pewnym przybliżeniu widzimy, że pierwszy przystanek znajduje się już na wysokości 50% (wykres poniżej).
Rynek ropy zazwyczaj wyraźnie reaguje na wysokości wewnętrznych mierzeń Fibonacciego dlatego, warto zaznaczyć sobie na wykresie dwa poziomy:
- 50% ~43,52
- 61,8% ~42,16
Bardzo ważną informacją będzie kształt oraz dynamika świecy, która zaatakuje poziom fibo.
OIL WTI, interwał H1
Podobne układy omawiamy poprzez Panel Tradera —> WatchMyChart. Omawiamy je oraz na bieżąco monitorujemy live! Pokazujemy nie tylko stałe układy geometryczne oparte na korektach i formacjach harmonicznych ale również inne zależności, które opisujemy za pomocą odpowiednich mierzeń np. clustrów Fibonacciego.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.