[RECENZJA] Austriacka Szkoła Ekonomii dla Inwestorów

0
1598

Autorem tej krótkiej, a zarazem nie zwykle wartościowej lektury jest amerykański ekonomista Mark Skousen, który poza pracą analityka znany jest przede wszystkim ze swoich książek oraz artykułów naukowych. W swoich pracach jest ewidentnym entuzjastą Austriackiej Szkoły Ekonomii, a prezentowana dziś lektura stanowi swoisty fundament wiedzy dla aktywnych inwestorów/spekulantów.

Teoria ASE (Austriackiej Szkoły Ekonomii) opiera się między innymi na tezach stawianych przez Ludwiga von Misesa, Friedricha von Hayeka oraz Josepha Schumpetera, a więc osoby, które nie były aktywnymi praktykami na rynkach kapitałowych. Mimo to w moim głębokim przekonaniu nie ma drugiej szkoły ekonomicznej, która – właśnie jak szkoła austriacka – oferowałaby tak dogłębną, poprawną i sprawdzającą się w praktyce teorię. Dlatego właśnie wśród najwybitniejszych ekspertów od Wall Street, czy menadżerów funduszy hedgingowych żadna szkoła ekonomiczna nie posiada tak wielkiej liczby zwolenników, co – właśnie – szkoła austriacka.

Tylko dla kogo tak naprawdę jest ta lektura, myślę, że nie warto kategoryzować, a rozsądniej będzie zaprezentować kilka kwestii, na które pomoże ona odpowiedzieć czytelnikowi:

  • czy podążamy w kierunku szczytu koniunktury, depresji, a może czegoś pośrodku?
  • czy jest możliwe przewidzieć kierunek ruchu cen akcji, surowców i walut światowych?
  • czy w dłuższej perspektywie czasowej można “pobić” rynek?
  • czy można zminimalizować ryzyko inwestycyjne nie ograniczając tym samym potencjału rentowności z inwestycji?
  • jakie są główne impulsy wpływające na kierunek światowych gospodarek?
  • analiza fundamentalna, czy analiza techniczna?
  • bezpieczne aktywa – czyli jak ograniczyć skutki inflacji?

W austriackiej teorii ekonomicznej, bez cienia przesady, możemy znaleźć cenne i praktycznie użyteczne odpowiedzi na wszystkie z postawionych powyżej pytań, dlatego poznanie jej fundamentów pomoże każdemu z nas być lepszym i skuteczniejszym inwestorem.

[RECENZJA] Austriacka Szkoła Ekonomii dla Inwestorów


[RECENZJA] Austriacka Szkoła Ekonomii dla Inwestorów
5 (100%) 1
Poprzedni artykułGRUPA HEDGINGOWA – ruszamy już w poniedziałek! Codziennie nadajemy LIVE od 9:00
Następny artykułDane makro 05.11.2018
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.