[RECENZJA] Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu

0
3447

Ostatnio miałem przyjemność zapoznać  się z bardzo interesującą książką pt. ,, Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu”. Jej autorem jest znany na całym świecie analityk, trader i założyciel firmy Dynamic Traders Robert Miner. Jest on zwolennikiem analizy technicznej, a tak dokładnie Teorii fal Elliotta, metodologii Fibonacciego oraz geometrii rynku.

Książka ta od postaw wprowadza czytelnika w cały proces przeprowadzenia transakcji:

 – Pokazuje przy użyciu jakich narzędzi zidentyfikować newralgiczny poziom cenowy.

 – Następnie ukazuje gamę czynników stanowiących potwierdzenie dla danego setupu.

 – Skupia się też na kwestii pomijanej przez wielu inwestorów, a wiec na prawidłowym prowadzeniu otwartej już pozycji.

Ponadto Robert Miner łączy aspekty geometrii rynkowej z proporcjami czasowymi wynikającymi z ciągu Fibonacciego. Umiejętność ta jest niezwykle przydatna przy inwestycjach długoterminowych oraz proklamowana była m.in przez Carolyn Boroden. Pozwala ona z bardzo dużą dokładnością określić poziom cenowy, w którym powinno dojść do zmiany macierzystego trendu oraz podać przedział czasowy, w którym to nastąpi.

Moją szczególną uwagę przykuła strategia wejścia w pozycje opierająca się na zasadzie zmiany trendu momentum w podwójnych dyferencjałach czasowych.

Granie pod strefy wykupienia/wyprzedania, czy tez dywergencje sprawdza się jedynie podczas konsolidacji. W trakcie silnego impulsu techniki te przynoszą wiele błędnych sygnałów. Dlatego też uważam, że sposób interpretacji oscylatorów przyjęty przez Roberta Minera jest bardzo dobrym narzędziem pozwalającym ocenić wiarygodność setupów nawet podczas silnych ruchów rynkowych.

Podsumowując polecam tą książkę każdej osobie, która pragnie wgłębić się w arkany tradingu oraz zrozumieć mechanikę rynku. Zważywszy na bardzo szeroką tematykę stanowi ona idealną pozycje zarówno dla osób pałających się Teorią fal Elliotta jak i metodologią Fibonacciego.

[RECENZJA] Strategie inwestycyjne o wysokim prawdopodobieństwie sukcesu