Ropa naftowa osiąga techniczne wsparcie

0
188

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 23,50 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 62 dolary za baryłkę WTI. Kolejne tygodnie upłynęły jednak pod znakiem dużego popytu na rynku paliw i dynamicznym wzroście cen.

Ropa naftowa osiąga techniczne wsparcie

WTI D1

źródło: xStation

Wsparcie

Obecna korekta związana jest po części z realizacją zysków. Doskonale dostrzegalny jest fakt jeszcze większej dynamiki notowań, niż to miało miejsce w przypadku trendu wzrostowego. Kurs WTI zbliża się obecnie do poziomu popytowego 67 dolarów za baryłkę. Jest to strefa oparta na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo.

Ropa naftowa osiąga techniczne wsparcie

WTI H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułSurowce rolne w perspektywie geometrii Fibonacciego
Następny artykułPoczątek bessy na indeksach giełdowych? Zmyłka na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.