Rozgrywamy cluster mierzeń na EURUSD

0
823

Środowa sesja na głównej parze walutowej to motyw z sesji amerykańskiej. Po wyznaczeniu kolejnego, nowego szczytu, zdecydowaliśmy się na zagranie krótkiej pozycji na technicznym poziomie oporu. Strefę wyznaczyliśmy za pomocą clustra mierzeń 2 x 161,8% z wcześniejszych korekt spadkowych.

Rozgrywamy cluster mierzeń na EURUSD

EURUSD M5

źródło: xStation

Jak w większości przypadków, nasz target został ustawiony w momencie wejścia na rynek. Take-profit w zielonej strefie wsparcia dał nam zarobić 18 pipsów w przeciągu kilku świec 5-cio minutowych.

Rozgrywamy cluster mierzeń na EURUSD

EURUSD M5

źródło: xStation


Rozgrywamy cluster mierzeń na EURUSD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułCzy Analiza Techniczna działa na rynku FOREX&KRYPTO? Każda środa z Fibonacci Team o 12:00
Następny artykułMyśl dnia…
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.