Rynek daje nam drugą szansę – czy dalsza gra pod osłabienie dolara australijskiego ma sens?

0
494

Historyczne minima

Druga połowa marca jest zdecydowanie bardziej udana dla wyceny dolara australijskiego. Waluta Antypodów odrobiła blisko 40% strat jakie poniosła w stosunku do franka szwajcarskiego. Marcowy dołek ukształtowany został na poziomie cenowym 0,5350. Był to jednocześnie najniższy poziom jaki pojawił się w XXI wieku. Warto mieć to na uwadze, ponieważ poniżej odnosimy się do interwału zaledwie 4-godzinowego i ostatnich tygodni notowań, jednak skala przeceny świadczy o bardzo słabym sentymencie do AUD-a.

Rynek daje nam drugą szansę   czy dalsza gra pod osłabienie dolara australijskiego ma sens?

 AUDCHF H4

źródło: xStation

Możliwy retest

Strefa podażowa do jakiej odnoszę się na powyższym wykresie, została wyznaczona jeszcze w ubiegłym tygodniu. Rynek zaksięgował poziom i pojawiła się pierwsza reakcja sprzedających. Zgodnie z prawdopodobieństwem okazje do wejścia reteście pojawiają się w ponad 60% przypadków. Tak też powinno być obecnie, ponieważ po pierwszej reakcji kurs ponownie zbliża się do oporu po kursie 0,5930. Poza biegunowością mamy tam również mierzenie Fibonacciego 38,2% z szerokiego swingu spadkowego.

Poprzedni artykułTo jest tydzień funta brytyjskiego – ile zapłacimy wkrótce za GBP?
Następny artykułGospodarka w czasie kwarantanny – 30.03.2020
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.