Scenariusz korekcyjny na Ethereum – gdzie pojawi się popyt na tym rynku?

0
600

Zmiana tendencji

Odreagowanie na rynku kryptowalut jakie obserwowaliśmy od połowy grudnia ubiegłego roku, zakończyło się wraz z globalną paniką na rynkach finansowych. Notowania ETHUSD wyznaczyły wierzchołek na poziomie cenowym 285 dolarów za jedną monetę cyfrową. Ostatnie sesje przynoszą jednak wyraźną przecenę na głównych kryptowalutach jak i szerokim rynku. 

Scenariusz korekcyjny na Ethereum   gdzie pojawi się popyt na tym rynku?

 ETHUSD H4

źródło: xStation

Korekta prosta

Charakter spadków dopuszcza wyznaczenie scenariusz korekcyjnego AB=CD. Mamy tu przykład korekty prostej i dopuszczając mierzenie FE100 wyznaczamy strefę wsparcia. Jest to poziom jeszcze dość odległy od obecnej wyceny, ale w przypadku kolejnego wzrostu zmienności może osiągnąć ten pułap dość szybko. Skupiamy się na strefie ZZB po cenie 174 dolary.

Scenariusz korekcyjny na Ethereum – gdzie pojawi się popyt na tym rynku?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułOkazje na walutach – LIVE z Fibonacci Team
Następny artykułDane makro 11.03.2020 – PKB, inflacja CPI, zapasy ropy naftowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.