Silna wyprzedaż brytyjskiego funta – Jak to wykorzystać?

0
304

Góra – Dół

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na dość szerokim interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową Kabla za ostatnie kilka tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu wzrostowego, który stanowi podstawę dla pomiaru Fibonacciego. Wskazany odcinek obejmuje zakres cenowy 1,3050 – 1,3480 i został ukształtowany w przeciągu kilku sesji, pod koniec sierpnia. Wrzesień rozpoczął się jednak wyraźną zmianą tendencji, która przekłada się na duże umocnienie amerykańskiej waluty.

Silna wyprzedaż brytyjskiego funta   Jak to wykorzystać?


GBPUSD H4

źródło: xStation

Silne wsparcie

Presja na wyprzedaż funta brytyjskiego utrzymuje się, a dzisiejsze otwarcie sesji europejskiej jest silnie negatywne dla GBP. W związku z tym notowania zbliżają się do ciekawej strefy popytowej 1,2780 – 1,2790. Jest to poziom oparty na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 161,8% – duże Phi. Wskazana strefa popytowa przetestowana była już w drugim tygodni września, a nowy tydzień przynosi okoliczności do retestu.

Poprzedni artykułCiemne chmury nad funtem – Co przyniesie tydzień?
Następny artykułGRUPA TRADINGOWA – dzisiaj o 18:00!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.