Rozegranie silnej strefy wsparcia na GBPUSD

0
604

Zagranie na Kablu pochodzi z poprzedniej środy – 9 stycznia. Wejście w longa pod koniec naszego okna tradingowego na sesji europejskiej. Klasycznie opieramy analizę techniczną na rozciągnięciu siatki Fibonacciego, która określa nam wrażliwe poziomy horyzontalne na wykresie. W tym wypadku korzystamy z głębokich współczynników 78,6% oraz 88,6% a popytowe formacje świecowe potwierdziły zaangażowanie kupujących na lokalnym poziomie ZZB.

Rozegranie silnej strefy wsparcia na GBPUSD

GBPUSD M15

źródło: xStation

Poniższy schemat harmoniczny Nietoperza, to dopełnienie dla przygotowanej strefy wsparcia, gdzie zajęliśmy długą pozycję. W tym wypadku nieco bardziej wykorzystany został punkt B formacji, który często daje atrakcyjny poziom TP1 do księgowania zysków. Związane jest to ze strefą ZZB, która tworzy się tam naturalnie w zaawansowanym etapie struktury harmonicznej.

Rozegranie silnej strefy wsparcia na GBPUSD

GBPUSD M15

źródło: xStation


Rozegranie silnej strefy wsparcia na GBPUSD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułTechniki tradingowe w praktyce na rynku FOREX&KRYPTO
Następny artykułDane makro 17.01.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.