Obniżone prognozy PKB w Wielkiej Brytanii – czekają nas spadki na funcie?

0
370

Po dzisiejszym komunikacie z Wielkiej Brytanii, wycena funta szterlinga spada. Pojawiające się głosy o możliwy luzowaniu polityki monetarnej oraz obniżka prognozowanych PKB przekłada się na wyprzedaż GBP. W ujęciu dolarowym znajduje się na ciekawym poziomie technicznym, który utrzymywany był od dwóch tygodni.

Obniżone prognozy PKB w Wielkiej Brytanii   czekają nas spadki na funcie?

GBPUSD H4

źródło: xStation

Para walutowa GBPUSD testuje dolną podstawę prostokąta. Jest to poziom cenowy (1,2815), a więc dolna bariera ostatniej konsolidacji.Poziom ten potwierdzony był z mierzenia 38,2% na szerokim swingu wzrostowym. Obecnie, oczekujemy dziś ukształtowania się tendencji na kolejne dni w przypadku rynku Kabla.

Obniżone prognozy PKB w Wielkiej Brytanii – czekają nas spadki na funcie?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułRipple (XRP)-układ harmoniczny. Silna podaż i co dalej?
Następny artykułEthereum Classic (ETC)- silny opór i kolejne testy. Czy linia wytrzyma?
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.