Stabilizacja cen ropy naftowej – Czy podwyżki już się skończyły?

0
183

Wierzchołek

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2,5 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od tegorocznych szczytów, które wyznaczone zostały na poziomie cenowym 54 dolarów za baryłkę. Po tym fakcie rynek wpadł w zasadzie w szeroką konsolidację i brak jest sygnałów do kontynuacji średnioterminowego trendu wzrostowego.

Stabilizacja cen ropy naftowej   Czy podwyżki już się skończyły?

WTI H1

źródło: xStation

Target harmoniczny

Po padających wierzchołkach prowadzimy linie górnego ograniczenia. Traktujemy ją poglądowo, jako pułap dla utrzymującej się przewagi sprzedających. W ujęciu bardziej lokalnym, ukształtowała nam się perspektywa układu harmonicznego Leonarda. W ramach struktury XABCD, zaksięgowany został pułap mierzenia 50%, a następnie oczekujemy wypełnienia głębokiego 78,6% po kursie 51,80 USD.

Poprzedni artykułDruga fala spadkowa przed nami? Wybijamy nowy dołek na Bitcoinie
Następny artykułTechniczne opory na dolarze. Czy to już koniec korekty na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.