Strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

0
195

Lokalny szczyt

Poniższy wykres przedstawia notowania Bitcoina na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej  11 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka cenowego po kursie 42 000 dolarów. Kolejne godziny to jednak okres realizacji zysków wśród uczestników rynku.

Strefa kierunkowa na rynku Bitcoina

BTCUSD M30

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Od piątkowego popołudnia obserwujemy próbę odreagowania na rynku kryptowalut. Wycena BTC odbija się z okolic 30 800 dolarów. Kolejne godziny przynoszą kontynuację tej tendencji. W poniedziałkowe przedpołudnie zbliżamy się do poziomu podażowego 37 800 dolarów. Wyznaczona strefa wsparcia opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Dodatkowym potwierdzeniem są tutaj wcześniejsze wierzchołki wyznaczone w tych okolicach cenowych.

Poprzedni artykułCo dalej z dolarem? | dr Przemysław Kwiecień, 24.05.2021
Następny artykułSurowce – aktywa kolejnej dekady?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.