Sygnały kupna na złocie – Uwaga na ten poziom techniczny

0
598

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania GOLD ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 95 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1855 dolarów za uncję. Po tym fakcie na wykresach metali szlachetnych pojawiła się dynamiczna wyprzedaż. Cena złota w dość szybkim tempie wróciła poniżej 1800 USD. Swing spadkowy zakończył się ukształtowaniem obecnego low po cenie 1760 dolarów za uncję.

Sygnały kupna na złocie   Uwaga na ten poziom techniczny

GOLD H1

źródło: xStation

Pierwszy opór

Nowy tydzień przynosi kontynuację piątkowego odreagowania ceny metalu. Coraz bliżej nam do osiągniecia pierwszej strefy oporu, która ukształtowana jest na wysokości mierzenia wewnętrznego 38,2% fibo. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 1797 dolarów za uncję złota. W ramach rozegrania tej strefy technicznej, warto obserwować lokalne sygnały świecowe na interwałach M15-M30.

Poprzedni artykułGeometria AB=CD w praktyce
Następny artykułDolar coraz bliżej technicznego wsparcia. Bitcoin wypełnia overbalance
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.