Szansa na wzrosty dolara kanadyjskiego

0
171

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kanadyjczyka na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 290 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,2590. Po tym fakcie na wykresie USDCAD pojawił się silny popyt. Kurs zakończył styczeń ukształtowaniem maksimum na poziomie 1,2880.

Szansa na wzrosty dolara kanadyjskiego

USDCAD H1

źródło: xStation

Target spadkowy

Zmienność w lutym jest nadal całkiem wysoka. Problematyczna staje się jednak zarysowująca się konsolidacja. Na rynku USDCAD-a brakuje sesji kontynuacyjnych, które są podstawą handlu w dłuższym terminie czasowym. Nadal aktualny pozostaje schemat z formacją harmoniczną XABCD, która wyznaczyła punkt B na wysokości mierzenia 50%. Dalsza część układu oparta jest na głębokich współczynnikach wewnętrznych, a więc 78,6% oraz 88,6% fibo. Celujemy więc w poziom cenowy 1,2652 lub 1,2622.

Poprzedni artykułCzy dług pogrąży rynki? Co przyniesie tydzień? Przemysław Kwiecień, 08.02.2021
Następny artykułKryptowaluty wracają do wzrostów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.