Sztuczny popyt na EURUSD

0
551

Poniedziałkowe zagranie na EURUSD wyznaczone było na świecach z interwału M15. I to właśnie formacje świecowe były elementem przewodnim do zagrania krótkiej pozycji. Wejście nastąpiło po zamknięciu pełnej, białej świecy z markowanym popytem w strefie oporu.

Sztuczny popyt na EURUSD

EURUSD M15

źródło: xStation

Podobnie sygnałowym interwałem był ten na świecach 5-cio minutowych. W przypadku zagrania tego shorta, zrealizowaliśmy pierwszy scenariusz take-profit na poziomie dolnej podstawy “fałszywej” świecy wybijającej.

Sztuczny popyt na EURUSD

EURUSD M5

źródło: xStation


Sztuczny popyt na EURUSD
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułNajskuteczniejsze formacje na rynku FOREX&KRYPTO – każdy wtorek z Fibonacci Team o 12:00
Następny artykułMyśl dnia…
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.