Spójrzmy na techniczną sytuację na popularnym edku. Na początek warto przeanalizować wykres H1.
EURUSD, wykres H1
Na dyferencjale czasowym H1 w razie dalszych spadków posiadamy dwa możliwe warianty:
- Rynek zaksięguje współczynnik 78.6% będący punktem końcowym potencjalnej formacji harmonicznej Gartleya (poziom ~1.13000);
- Cena zatrzyma się na zniesieniu 88.6%, które stanowi punkt końcowy możliwego układu FT Patten (kurs ~1.12600). Dodatkowo grupuje się z tym współczynnikiem, zniesienie 61.8% z interwału D1.
Warto mieć w swoich analizach kilka wariantów, aby nie zostać zaskoczonym przez rynek i zdążyć zareagować 🙂 Teraz czas na wykres M30.
EURUSD, wykres M30
Powyższy obrazek dotyczy sytuacji, w której nastąpi większa reakcja popytowa. W razie wspomnianych wzrostów, rynek może napotkać techniczny opór w okolicach kursu 1.14300. W tej strefie (oznaczonej różowym kolorem) wypada współczynnik 38.2% oraz zakończenie możliwej geometrycznej korekty pędzącej (oznaczonej czerwonymi prostokątami).
Pamiętajmy, aby w momencie wybicia nowych dołków, zaktualizować oznaczenia i przesunąć koniec siatki fibo oraz dolną podstawę drugiego prostokąta na ostatnie minima. Nie zapomnijmy także o aktualizacji poziomu alertu/alarmu.
Zapamiętaj!
Analiza kilku interwałów czasowych jednocześnie, zwiększa skuteczność Tradera. Wykorzystaj do tego nasz Multi Time Frame System.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.