Technika na GBPUSD

0
1083

Kurs GBPUSD znajduje się obecnie w obszarze wsparcia wynikającym z zaznaczonej na zielono strefy S/R oraz geometrii 100% dla korekty pędzącej (niebieskie kwadraty). W tym miejscu grupuje się również zniesienie 50% fibo fali wzrostowej rozpoczynającej się na minimach przy pierwszym niebieskim kwadracie (mierzenie nie zostało zaznaczone na wykresie). Wygląda więc na to, że silne spadki mogą ulec wyhamowaniu na funcie. Czy będzie to już moment zwrotny dla rynku oraz powrót do głównego trendu wzrostowego?

Technika na GBPUSDD1

Wykres H4 zdaje się wspierać analizę wynikającą z interwału D1. Niebieskimi trójkątami zaznaczona została formacja harmoniczna Nietoperza. Warto jednak mieć na uwadze szeroką strefę wsparcia, w której rynek może się konsolidować wybijając punkt „D” struktury (przy zniesieniu 88.6). Nie zaneguje to jednak scenariusza wzrostowego na parze.

Technika na GBPUSDH4

Niemniej warto zachować ostrożność przy szacowaniu zasięgów dla ewentualnych wzrostów. Jak widzimy na wykresie W1, notowania wyrysowały silne świece prospadkowe przy zniesieniu 38.2 wykonanym na interwale miesięcznym. Rynek dokonał pierwszej reakcji w postaci czarnej świecy spadkowej. Wsparcie dla tego ruchu wynika po pierwsze z ostatnich szczytów (poziomy zielony prostokąt na poniższym wykresie) oraz górnego ograniczenia trójkąta, z którego nastąpiło wybicie górą w listopadzie 2013. Pozostawia to jeszcze trochę miejsca na ewentualne spadki.

Technika na GBPUSDW1