Technika na wykresie euro i funta – szukamy potencjału dla większych swingów

0
522

ANALIZA TECHNICZNA EURPLN

Ciekawie kształtuje się średnioterminowa sytuacja techniczna na wykresie EURPLN. Reakcja notowań na poziomie współczynnika 50% (4,2738) może być częścią szerszego scenariusza technicznego. Zakładając utrzymanie lipcowego kierunku na tym rynku, wyznaczamy układ harmoniczny Leonarda, który potwierdza równość fal na korekcie prostej AB=CD. Jest to na nasz średnioterminowy target dla pary walutowej EURPLN, natomiast wybicie ostatniego dołka będzie równoznaczne z anulowaniem scenariusza w obecnej postaci.

Technika na wykresie euro i funta   szukamy potencjału dla większych swingów

EURPLN H4

źródło: xStation

ANALIZA TECHNICZNA GBPPLN

Ostatnie dni były ciężkie dla brytyjskiego funta, który tracił do zdecydowanej większości walut z szerokiego grona. W parze GBPPLN rynek zareagował na dołek z początku lipca i potwierdził aktywność kupujących po kursie 4,7050. Najbliższy opór wynika z pomiaru ostatniego swingu spadkowego i współczynnika 38,2% ~ 4,7262. Jest to lokalny poziom podażowy, który warto obserwować bardziej z perspektywy niższych interwałów czasowych.

Technika na wykresie euro i funta   szukamy potencjału dla większych swingów

GBPPLN H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułAnaliza techniczna Litecoin – układ harmoniczny
Następny artykułDane makro 18.07.2019 – sprzedaż detaliczna, wnioski o zasiłek
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.