Trend spadkowy na głównej parze walutowej – czy dolar będzie się dalej umacniał?

0
753

Silne spadki

Od kilku sesji widzimy dynamiczne spadki na głównej parze walutowej. Notowania ze szczytu w okolicy okrągłego poziomu 1,1500 znalazły się już poniżej bariery 1,1000. Mamy tu więc ponad 500 pipsowy swing spadkowy, który zbudowany został w krótkim okresie czasu. Podobną dynamikę widzieliśmy pod koniec lutego, kiedy rynek budował falę wzrostową na EURUSD. 

Trend spadkowy na głównej parze walutowej   czy dolar będzie się dalej umacniał?

 EURUSD H4

źródło: xStation

Punkt „D” układu

Obecnie notowania sa coraz bliżej punktu D na układzie harmoniczny Gartleya. Scenariusz opiera się o mierzenie Fibonacciego na wspomnianym swingu wzrostowym. Wcześniej pojawiła się reakcja na współczynniku 61,8% fibo, która ukształtowała punkt B formacji. Target cenowy dla spadków potwierdzony jest również przez zewnętrzne mierzenie 161,8% fibo. Tworzy to cluster dla strefy wsparcia wraz z głębokim współczynnikiem wewnętrznym 78,6%, który wyznacza zakończenie struktury harmonicznej Gartleya ~ 1,0940.

Poprzedni artykułCzy zobaczymy nowe dołki na indeksach? Co dalej z ropą i złotem?
Następny artykułCzy warto inwestować w złoto w czasie pandemii?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.