Trwa osłabienie dolara. Okazje na wykresach głównych par walutowych

0
170

Potencjalna formacja harmoniczna

Cztery dni wystarczyły, by dolar zanegował prawie cały ruch wzrostowy budowany od połowy stycznia a będący reakcją na poziom 61.8 Fibo. Cała akcja cenowa ma postać odwróconej formacji V. Przebicie wsparcia 3.9430-3.9460 może skutkować atakiem na głębsze zniesienia wewnętrzne. Technicznie kilka czynników przemawia za poziomem 3.8320-3.8360. Znajduje się tam:

– mierzenie 88.6 (formacja FT Pattern)

– mierzenie zewnętrzne 161.8 fali BC

– lewe ramię potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami

Trwa osłabienie dolara. Okazje na wykresach głównych par walutowych

USDPLN D1

Źródło: xStation

Umocnienie euro po EBC

W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Zgodnie z oczekiwaniami Rada Prezesów EBC pozostawiła stopy procentowe bez zmian. W konferencji po posiedzeniu prezes EBC Christine Lagarde wyraziła zaniepokojenie rosnącą inflacją a jej wypowiedzi podsyciły oczekiwania na szybsze zacieśnianie polityki pieniężnej w strefie euro.

W efekcie EURUSD zyskuje dziś ponad 1.15%. Technicznie chwilowe zatrzymanie rajdu wzrostowego może mieć miejsce na mierzeniu 50% w okolicach 1.1515. Znajduje się tam również wydłużenie FE161.8 na korekcie pędzącej oraz poziom ZZB.

Trwa osłabienie dolara. Okazje na wykresach głównych par walutowych

EURUSD D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułCo dalej ze srebrem? Dwa sposoby rozegrania
Następny artykułIndex Trading – Handel na realnym rynku
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.