Formacja klasyczna na wykresie dziennym
Para AUDJPY poruszała się w stabilnym trendzie wzrostowym od sierpnia 2019 do końca grudnia, kiedy to nastąpiła mocna ponad 270-pipsowa przecena. Na początku stycznia kurs próbował zaatakować nowe maksima jednak podaż przejęła kontrolę na głębokim zniesieniu 88.6. Na wykresie dziennym cena układa się w formację klina zwyżkującego, z którego wyjście najczęściej następuje dołem.
AUDJPY – D1
Źródło: xStation
Gdzie podłączyć się do trwającej tendencji?
Mniej więcej od połowy stycznia trwa kolejna fala spadkowa, która na mniejszym interwale układa się w dość regularne korekty. Impulsy spadkowe są korygowane o zniesienia 78.6 oraz 61.8, co będziemy próbowali wykorzystać tworząc scenariusz na spadki. Do obserwacji mamy dwa ciekawe poziomy, będące ewentualnymi oporami:
– zniesienie wewnętrzne 61.8 Fibo ostatniego impulsu spadkowego tworzące klaster z korektą FE100 (równość korekt AB=CD);
– gdyby cena nie zareagowała na poziom 61.8, nieco wyżej mamy zniesienie 78.6 co w połączeniu z wcześniejszą reakcją ceny na poziom 50% Fibo tworzy formację harmoniczną Leonarda. Formacja jest wzmocniona wydłużeniem korekty FE127.2 oraz ZZB czyli wcześniejszym wsparciem, który teraz może zadziałać jako opór.
AUDJPY – H1
Źródło: xStation