USDCHF – Double Top, czy Nietoperz?

0
478

Na parze USD/CHF od poziomu 0.925000 przez dwa dni (07.11.2013 – 08.11.2013) rysowała się formacja cenowa Nietoperza lub Double Top. Mieliśmy również na uwadze poprzedni szczyt cenowy i psychologiczny poziom. Prawdopodobnie przebicie współczynnika 88.6% długą białą świecą było niczym innym jak swoistym markowaniem ceny (więcej o tym zagadnieniu na wtorkowych konsultacjach). Skłoniło to nas do ustawienia zleceń oczekujących sell stop.

USDCHF   Double Top, czy Nietoperz?

Momentum wzrostowe po reakcji w punkcie „D” wyraźnie zaczęło słabnąć i ukształtowała się tym samy mała linia oporu (zaznaczona poniżej). Postanowiliśmy przestawić SL nieco powyżej nowej strefy oporu minimalizując tym samym ryzyko większej straty kapitału.

USDCHF   Double Top, czy Nietoperz?

Ryzyko to: pozostawienie pozycji na weekend, zgrupowanie poziomów Fibo 50 + 61,8 mierzeń impulsów. Z tego powodu SL został zminimalizowany. W zależności od reakcji/dynamiki ceny w obszarze powyższego zgrupowania, jest to również potencjalne miejsce do wcześniejszego zamykania pozycji. Co zrobi cena? Czekamy i reagujemy.