Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Wskaźnik PPI - Producer Price Index - co to jest?

Wskaźnik PPI - Producer Price Index - co to jest?

Wskaźnik PPI – Producer Price Index – co to jest?

Relacja pomiędzy zmianami cen wytwarzanych produktów w czasie są niezwykle istotne dla ekonomistów, ale nie tylko. Wskaźnik PPI to także podstawa analizy fundamentalnej.

Wskaźnik PPI – bardzo ważny przy analizie fundamentalnej

Dokonując inwestycji na rynku Forex lub inwestując na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, niezmiernie ważne jest to, aby posiadać dostęp do danych, które wpływają na określenie bieżącej sytuacji gospodarki – zarówno krajowej, jak i światowej. Dzięki temu zyskuje się wiedzę, która umożliwia spekulacje dotyczącą głównych trendów na danych kursach walut (przede wszystkim na kursie dolara), zachowań cenowych na głównych indeksach giełdowych, a co za tym idzie – także największych spółkach.
Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych, czyli wskaźnik PPI, określa zmiany poziomu cen ustalanych przez producentów na różnych etapach procesu powstawania określonych dóbr. Wartości i zmiany cen produkcji sprzedanej jest bardzo ważnym wskaźnikiem makroekonomicznym oraz wskaźnikiem poziomu inflacji. Cena produkcji sprzedanej to zmiany ceny dóbr bazowych w przemyśle, a zgodnie z obowiązującą w Polsce metodologią, w przemyśle górniczym, wydobywczym, przemysłowym, wytwórczym, energetycznym, gazowym, wodnym i gospodarki ściekowej oraz odpadowej.

Co to jest psychologia tradingu?

Live