Wycena kursu jena i dolara – czy obecny trend zostanie utrzymany?

0
437

Pierwsza połowa listopada jest wyraźnie wzrostowa dla pary walutowej USDJPY. Z okolic poziomu (107,80), rynek wyznaczył szczyty po okrągłym kursie 110,00. Na tej podstawie rozkładamy siatkę Fibonacciego, która obejmuje cały swing wzrostowy.

Wycena kursu jena i dolara   czy obecny trend zostanie utrzymany?

USDJPY H1

źródło: xStation

Współczynniki potwierdzają technicznie zwroty na wykresie. Obecnie odnosimy się przede wszystkim do 38,2% po kursie 108,87. Pojawiła się tam wyraźna reakcja kupujących podczas wczorajszej sesji. Poziom ten powinien być broniony w przypadku kolejnej korekty notowań. Dodatkowo wyznaczamy poglądową linią trendu wzrostowego, która łączy dwa ostatnie dołki na wykresie.

Wycena kursu jena i dolara – czy obecny trend zostanie utrzymany?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułLitecoin (LTC)- układ harmoniczny. Czekamy na podaż.
Następny artykułDane makro 13.11.2019 – inflacja CPI, produkcja przemsyłowa
Michał Król
Zawodowy trader i główny analityk w Fibonacci Team School. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.