Wyceniamy popyt i podaż na europejską walutę. Po jakim kursie warto kupić euro?

0
554

W ostatnich godzinach korekta na rynku EURJPY pogłębia się. Nasz poranny scenariusz może być zaksięgowany szybciej niż zakładaliśmy, ponieważ kurs znajduje się już wyraźnie poniżej bariery 121,00.

Wyceniamy popyt i podaż na europejską walutę. Po jakim kursie warto kupić euro?

EURJPY H1

źródło: xStation

Korzystając z największej korekty spadkowej w obecnym trendzie wzrostowym, wyznaczamy klasyczny schemat OneToOne. Horyzontalny poziom wsparcia pokrywa się nam z lokalnym oporem co daje dodatkowe potwierdzenie w ramach biegunowości. Jest to poziom cenowy (120,55), gdzie widoczne mamy zakończenie mierzenia FE100. Dla wypełnienia układu jeszcze podczas dzisiejszej sesji, wystarczy jedynie średniej wielkości zmienność, ponieważ brakuje nam około 20 pipsów.

Wyceniamy popyt i podaż na europejską walutę. Po jakim kursie warto kupić euro?
5 (100%) 2
Poprzedni artykułBitcoin – jakie panują nastroje na rynku ?
Następny artykułDane makro 23.10.2019 – zapasy ropy naftowej, sprzedaż hurtowa
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.