Z tego względu, że jutro czeka nas decyzja agencji Moody’s w sprawie oceny wiarygodności kredytowej Polski, na którą z niecierpliwością czekają wszyscy inwestorzy, warto sprawdzić sytuację techniczną na parze walutowej EURPLN.
EURPLN, wykres W1
Widzimy, że na interwale tygodniowym rynek wcześniej wypełnił formację harmoniczną Gartley’a. W 60% przypadków istnieje szansa na retest, dlatego warto zachować te oznaczenia na wykresie, gdyż cena może jutro ponownie przetestować współczynnik 78.6% (przy poziomie 4.46440). Wariant alternatywny zakłada zaksięgowanie zniesienia 88.6% – będącego punktem końcowym formacji FT Pattern (kurs ~4.52780). Dobrym pomysłem jest także zwracanie uwagi na (pomarańczową) linię trendu, która może stanowić istotną barierę dla dalszej ekspansji ceny. Najbliższe potencjalne wsparcie na tym dyferencjale czasowym znajduje się w okolicach współczynnika 61.8% i okrągłego poziomu 4.36000.
EURPLN, wykres D1
Na interwale D1 widzimy, że dodatkowym potwierdzeniem układu harmonicznego z W1, może być kolejna możliwa formacja harmoniczna. Pierwszy scenariusz zakłada powstanie możliwej formacji Gartleya (współczynnik 78.6%, kurs 4.45000), natomiast drugi dotyczy układu FT Pattern (zniesienie 88.6%, poziom 4.47890). Zakończenia tych potencjalnych formacji harmonicznych grupuje się z poziomem 78.6% (końcem Gartley’a) z interwały tygodniowego.
EURPLN, wykres H1/H4
Na interwale H4 także istnieje szansa na powstanie układu harmonicznego, którego punkt końcowy grupuje się z zakończeniami poprzednich formacji z W1 oraz D1. Wariant ten dotyczy możliwej struktury Kraba, którego punkt końcowy (zniesienie 161.8%) wypada na wysokości kursu 4.46535.
Różowy obszar z okolic kursu 4.47000 może okazać się solidną barierą podażową w razie jego testu. Pamiętajmy, że możliwe jest wystąpienie markowania ceny (sztucznego popytu) w piątek. Warto ustawić alerty na platformie, aby nie przegapić okazji inwestycyjnych. Pamiętajmy, że techniczne wsparcie może znajdować się w okolicach kursu 4.36000. Rynek wielokrotnie reagował na ten ciekawy obszar.
Zapamiętaj!
Analiza kilku interwałów czasowych jednocześnie, zwiększa skuteczność Tradera. Wykorzystaj do tego nasz Multi Time Frame System.
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.