Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka Prywatności
Strona główna Wykres Kagi - co to jest?

Wykres Kagi - co to jest?

Co to jest wykres Kagi?

Budowa wykresu Kagi podobna jest do Renko. Jest to związane z pominięciem roli czasu podczas kształtowania się kursu. Dlatego za główny czynnik wpływający na kształt wykres, uważa się amplitudę zmiany ceny. Biorąc pod uwagę to okoliczność, możemy sformułować trzy główne cechy, które najbardziej charakteryzują ten rodzaj graficznej prezentacji wykresu. Przede wszystkim Kagi filtruje szumy na wykresie, czyli poniekąd trendy horyzontalne/boczne. Wyłapuje kluczowe poziomy, które mogą być poziomami zwrotnymi na wykresie, a więc wsparcia i oporu z wielu horyzontach czasowych. Z praktycznego punktu widzenia Kagi dostarcza sygnały rosnącego prawdopodobieństwa zmiany trendu na wykresie.

Historia wykresu Kagi

Kagi to jeden z bardziej egzotycznych modeli prezentacji wykresu dla polskich traderów. Z dość niską popularnością nie stoi jednak argument zagadkowej innowacyjności narzędzia lub braku dostatecznej wiedzy na ten temat. Wnioskujemy tak, ponieważ pierwsze sentencje o tym wskaźniku pojawiły się już w 1870 roku, a dostęp do literatury jest od lat bardzo szeroki.

Jak inwestować w oparciu o wykres Kagi?

Istnieją trzy – cztery aspekty, które warto znać, aby posiada podstawowe pojęcie na temat praktycznej interpretacji tej metody. Kagi zbudowana z dwukolorowych linii (zazwyczaj zielona i czerwona) świadczy o poziomie pewnej równowagi siły na rynku i ostrzega przed zmianą tendencji. Czerwona Kagi to sygnał sprzedaży potwierdzający trend spadkowy. Zielona Kagi to sygnał kupna, który świadczy o dominującej pozycji kupujących. W literaturze znajdziemy informację, iż statystycznie długość jednego trendu rynkowego nie przekracza 10 Kagi.

Co to jest indeks cen GDT?

Live