Wzrasta popyt na funta brytyjskiego – Czy druga połowa tygodnia przyniesie zwrot notowań?

0
417

Odwrócenie trendu

Pod koniec marca trend spadkowy na wykresie GBPUSD uległ odwróceniu. Rynek wzrósł w ostatnich dniach o ponad 1000 pipsów. Dołek wyznaczony został po kursie 1,1410 w dniu 20 marca. Po mniej więcej tygodniu notowania ukształtowały wierzchołek na poziomie cenowym 1,2490. Pułap maksimum wyznaczony został nieco poniżej technicznej strefy podażowej. 

Wzrasta popyt na funta brytyjskiego   Czy druga połowa tygodnia przyniesie zwrot notowań?

 GBPUSD H4

źródło: xStation

Techniczny opór

Od wtorkowej sesji na rynku Kabla pojawia się kolejne podejście popytowe. Notowania budują pokaźną świecę W1, która pod koniec tygodnia może zostać nieco „zgaszona”. Targetem jest bowiem pułap współczynnika Fibonacciego 61,8% po kursie 1,2515. Poranny handel podprowadza cenę w okolice kwietniowego maksimum, które powinno być w najbliższych godzinach poprawione. Wspomniany poziom podażowy potwierdza również wyraźna biegunowość, którą dokumentuje dołek z pierwszej połowy marca.

Poprzedni artykułMagia Fibonacciego w tradingu na rynku FOREX
Następny artykułSilne sesje na dolarze kanadyjskim – Scenariusz przygotowany pod zagranie longa
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.