Wzrasta zaangażowanie na rynku kryptowalut – Ethereum w drodze po nowe szczyty?

0
338

Dynamiczna wyprzedaż

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ethereum na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 480 dolarów. Po kilku sesjach dynamicznej wyprzedaży ETHUSD osiągnęło okrągły pułap 300 dolarów. Potwierdza to tezę, iż przełom sierpnia i września to okres bardzo nerwowy dla uczestników rynku.

Wzrasta zaangażowanie na rynku kryptowalut   Ethereum w drodze po nowe szczyty?


ETHUSD H4

źródło: xStation

Wzrost popytu

Piątkowa sesja przynosi kontynuację zapoczątkowanego odreagowania na rynku kryptowalut. Główne monety cyfrowe zyskują na wartości, w tym również ETH. Zwiększone zaangażowanie kupujących otwiera scenariusz ze strefą podażową ~ 375 dolarów. Jest to kluczowy poziom kierunkowy dla handlujących na tej kryptowalucie. Biorąc pod uwagę również notowania weekendowe, możemy być świadkami sporych rozstrzygnięć jeszcze w obecnym tygodniu.

Poprzedni artykułSztuczny popyt na Ropie WTI? Bitcoin gotowy do wybicia
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Pomiar ostatniej fali – POF
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.