Zakresy cenowe na Bitcoinie – Czy wybijemy nowe maksima?

0
210

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 500 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 39 500 USD. Przez kolejne dwie sesje notowania kształtowały swing wzrostowy, w którym zawiera się pełna rozpiętość wahań z ostatnich dni.

Zakresy cenowe na Bitcoinie   Czy wybijemy nowe maksima?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Dwa scenariusze

Obecnie możemy wyznaczyć dwie strefy techniczne, które powinny być rozgrywane na Bitcoinie. Odnosimy się tutaj do okrągłej strefy cenowej 45 000 dolarów, gdzie znajduje się aktualny poziom podażowy. Wynika on z wyraźnej reakcji sprzedających w tym obszarze. Poziomem wsparcia pozostaje pułap głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Jest to strefa cenowa 40 700 USD.

Poprzedni artykułAKADEMIA TRADINGU – STRATEGIE INWESTYCYJNE – FOREX
Następny artykułCzy tendencja spadkowa na dolarze zostanie utrzymana?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.