Żelazne wsparcie na rynku złota?

0
255

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 83 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego na wysokości 1 750 dolarów za uncję. Kolejne sesje są jednak wyjątkowo pozytywne dla kupujących. Wartość złota w ujęciu dolarowych rośnie przez pierwsze dwa tygodnie lipca. Tendencja ta przyczyniła się do wyznaczenia lokalnego szczytu na poziomie cenowym 1 833 USD.

Żelazne wsparcie na rynku złota?

GOLD H4

źródło: xStation

Kluczowe wsparcie

W ostatnim czasie brakuje średnioterminowej kontynuacji na rynku metali szlachetnych. W przypadku złota kurs ponownie zbliża się do aktualnej strefy popytowej 1 792 USD.

Wskazany poziom wsparcia opiera się na mierzeniu 50% oraz potwierdzony jest przez wcześniejsze dołki w tym rejonie. Jest to zarówno wzmocnienie poziomu, ale również motyw zwiększający prawdopodobieństwo wybicia dołem. Kluczowym elementem mogą być formacje świecowe, które będą generowane poniżej okrągłej bariery 1 800 dolarów.