Złoto tanieje na czwartkowej sesji europejskiej – Czy ten trend się utrzyma?

0
149

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania GOLD ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 55 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1760 dolarów. Po tym fakcie na rynku metali szlachetnych pojawił się wyraźny popyt. Notowania dynamicznie rosły na przełomie ubiegłego i obecnego tygodnia. Zakończyło się to ukształtowaniem wierzchołka cenowego po kursie 1815 dolarów.

Złoto tanieje na czwartkowej sesji europejskiej   Czy ten trend się utrzyma?

GOLD H1

źródło: xStation

Drugi test?

Wyraźną zmianę sentymentu przynosi sesja środowa. Pojawiła się spora kapitulacja kupujących i zejście notowań poniżej okrągłej bariery 1800 dolarów. Na horyzoncie pojawia się strefa wsparcia, przy współczynniku Fibonacciego 61,8%. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 1782 USD, gdzie rynek ukształtował środowe low. Po otwarciu czwartkowej sesji europejskiej, pojawia się kolejna kontra ze strony sprzedających, która przybliża nas do retestu wskazanego wsparcia.

Poprzedni artykułDalsze spadki na WALL STREET? Powrót hossy na Bitcoinie
Następny artykułMarkowanie ceny na złocie? Chwilowy przystanek na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.