Złoto w lipcowym trendzie wzrostowym. Jak długo potrwa ta tendencja?

0
103

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 170 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie  1 917 dolarów za uncję. Po tym fakcie na rynku złota rozwinął się lokalny trend spadkowy, który trwał niemal do końca czerwca.

Złoto w lipcowym trendzie wzrostowym. Jak długo potrwa ta tendencja?

GOLD H4

źródło: xStation

Silny target

Lipiec przyniósł wyraźną zmianę tendencji na rynku metali szlachetnych. Ceny złota odbiły się od bariery cenowej ~ 1 750 dolarów za uncję. Kolejne sesje przynoszą kolejne wzrosty, które zbliżają nas do targetu ~ 1 850 USD. Wyznaczona strefa oporu bazuje na mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Dodatkowe potwierdzenie stanowi tutaj biegunowość obszaru, która jest związana z czerwcowymi dołkami.

Poprzedni artykułNegatywne prognozy dla kryptowalut. Jak nisko spadnie BTC?
Następny artykułCzy czeka nas korekta na polskim rynku akcji?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.